MUZEUM - zatím není otevřené pro veřejnost

budujeme sbírku, také hledáme prostory pro naše muzeum. Pak bychom rádi všechny dálnopisy zprovoznili a připojili k internetu, tak aby bylo muzeum přístupné on-line pro každého i na opačném konci světa.

Siemens T68d "SWISS ARMY"

Ten jsme přivezli z Německa, sloužil ve švýcarské armádě, najeto má jen 107 hodin. Zvláštností je ladička, která se používá k seřizování otáček motoru. Mám  tři kousky, jeden je již v chodu. Tyhle kousky sice mají děrovačku, ale nemají čtečku děrné pásky. Pomocí znakového kotouče tiskne jen na pásku, která se pak lepila na papír. Mám i originální manuál se sadou příslušenství. Viz video a telex švýcarské artmády v sekci Úvod.

Siemens T100S "HAM RADIO"

Tenhle kousek je z pozůstalosti po německém radioamatérovi. Je funkční, bohužel chybí krabička "FSG", která byla umístěna pod opěrkou na nohy. 

Siemens T37h "REUTERS telescrivente"

Ten mi poslali z Itálie z jednoho krámku s psacími stroji, má najeto 6000 hodin (!) a pracoval  v agentuře REUTERS (je na něm evidenční štítek REUTERS). Majitel o něm věděl jen to, že byl 35 let ve skladu jeho otce. Zatím jsem ho nezkoušel zprovoznit Zakoupeno přes eBay.

 RFT T51 "Polizei"

Mám dva kousky, je to novější verze, mají oba děrovačku i čtečku. Sloužily na policejní stanici, koupil jsem je od policajta, který s nimi pracoval. U jednoho se nevrací vozík, druhý jsem zatím nezkoušel. Mám originální manuál se sadou děrných pásek.

Siemens T37h "Möbel deko"

Tenhle mi přišel na paletě ze Šlesvicka-Holštýnska, měli ho jako dekoraci, dálnopis je velmi zachovalý (téměř jako nový-200hodin), je k němu nádherná skříň, tak velká, že jsme ho zadními dveřmi naložili do pickupu jen tak tak. Nemá ani děrovačku, ani čtečku.


Lorenz Lo15

je  v poněkud zanebaném stavu. Zatím nezprovozněn

Creed 7b

Dálnopis z Britské produkce, podařilo se mi ho získat u nás.